Dabiskā ventilācija

DŪMU UN KARSTA GAISA DABISKAS IZVEŠANAS APARĀTI

LVS EN 12101-2 normai atbilstošas dūmu novadīšanas (izvades) lūkas, dūmu aizskāri, logu automātika dūmu novadīšanai, vadības paneļi un avārijas pogas.

 

Dūmu lūkas atšķiras ar sekojošiem rādītājiem:

  • kupolveida ar divām pildījuma kārtām;
  • plakani ar vienu pildījuma kārtu šūnveida polikarbamīds (polikarbonāts);
  • tās izgatavotas no 0,5 mm bieza skārda ar 30mm biezu cieto poliuretāna putu pildījumu.

 

Pamatnes ir taisnas, otrā tipa slīpas. Izplūdes atveres izmēri ir par 200mm mazāki par nominālajiem aizvērtņu izmēriem, un vienādi ar apakšējo aizvērtņu izmēriem. Pamatņu augstumi ir 300mm, 400mm vai 600mm.

Kupolu rāmju konstrukcijas izgatavotas no 2mm bieziem alumīnija profiliem vai nerūsējošā tērauda. Eņģes piestiprinātas pie diviem alumīnija profiliem, no kuriem viens piestiprināts pie pamatnes, bet otrs pie kupola rāmja. Eņģes tie stiprinātas ar skrūvēm Ø5 x 35mm pie vērtnes garākās malas.

Kupols izgatavots no 3mm vai 4mm biezām akrila (PMMA) plātnēm vai šūnveida polikarbamīda 10mm biezām plātnēm vai 25mm biezām. Gan akrila gan polikarbamīda gadījumā pielietots caurspīdīgs materiāls.

Starp rāmja un kupola elementiem atrodas plastmasas blīve ar nosaukumu ALVEOUT. Savienojums starp rāmi un pamatnes malu tiek blīvēts ap saputota polietilēna vai plastmasas ALCRYN blīvi.

Dūmu lūku atvēršanai kalpo elektriskie un pneimatiskie piedziņas mehānismi. Elektriskās piedziņas gadījumā, ko pielieto ventilācijas (vēdināšanas) lūkām, tiek pielietoti elektriskie ZA tipa firmas D+